Zamilovaný skautík

Odchován tábory, kde se láska vyjadřovala tím, že se repelentem proti komárům vysprejovalo srdíčko s iniciálami dotyčnému na plachtu. Ten si pak v největší nouzi, která nastala při první pořádné průtrži mračen, jistojistě vzpomněl na svého milovaného. Ne vždy to ale neslo kýžené ovoce, protože těchto nezbedných milovníků se někdy na jednom stanu podepsalo několik a dotyčný nevěděl, zdali plachtu neodfoukl vítr či ji neodnesli nějací potrhlí přepadající, podle toho, jak mu voda protékala přímo do spacáku.

Jenže jak správně oslovit svou budoucí druhou polovičku, kterou určitě neplánujete opustit do konce tábora? To je oříšek, který dá zabrat i nejotrlejší šavlozubé veverce, avšak já jsem ho skoro rozlouskl. Jen tomu předcházelo množství pokusů, které jsem se rozhodl zaznamenat z prostého důvodu. Rád bych vycvičil novou generaci táborových milovníků, kteří budou ostřílení a nezastavitelní. Věřte, že pokusů jsem poskytl bezpočet, a to nejen díky tomu, že mi počty moc nejdou. Skoro bych se nazval takovým znalcem v oboru. Nebo aspoň jím mohu být nazýván díky tomu, že moc specialistů se touto obsáhlou a prakticky neprobádanou tématikou nezabývá. Inu pokojně se usaďte ve svých spacácích, ztlumte svou petrolejku tak, aby vás při četbě nevyrušovala nevrlá hlídka a přitom jste viděli, co to vlastně vůbec čtete, a pojďme na věc.

Tak za prvé, je třeba si vybrat správný subjekt pro své snažení. Nevhodné jsou totemy, přestože mají ty správné tvary a míry. Jsou sice věrné, ale na konci tábora vám je nejspíš spálí a budete-li je bránit, tak na hranici s největší pravděpodobností dřív nebo později skončíte s nimi. Když se vám povede správně vybrat, tak je třeba přejít k druhému, neméně důležitému kroku, kterým je sledování. To víte, je třeba, abyste si byli vědomi toho, že jste se nespletli. Někdy se z mile vyhlížejícího tvora může vyklubat naprostý psychopat vraždící mravence, kteří mu vlezou do spacáku. Nebo z naprostého šílence přemilý člověk, který chudákům zmateným mravencům poskytne nový domov v podobě spolunocležníkova spacáku. Inu, záleží to dost na vlastních preferencích, kdo vás zaujme.

Když již víte, koho byste chtěli oslovit, tak je třeba vybrat správnou chvíli. Z vlastních zkušeností vím, že není nejvhodnější dotyčného oslovit na bojovce, když s hrstí kopřiv vylezete z potemnělého křoví. Dotyčný zrovna moc nakloněný nějakému tomu družení není, a to ani když se jej rozhodnete pronásledovat a mávat na něj onou z lásky natrhanou kyticí. Též se mi neosvědčilo oslovení dotyčného na hlídce. Klid a soukromí tam je, ale můžete očekávat, že se dotyčný pustí do zběsilého pískání a kvílení. No a nebýt toho, že nás v ten moment opravdu někdo přepadal, tak bych z toho měl docela problém. Naštěstí mě poté ona osoba nepoznala a v následném ruchu jsem se ztratil, ale to je zas jiná pohádka. Základ je dlouhodobě na tom pracovat. Sem tam po vašem vyhlídnutém cíli hodíte šišku, seberete mu ešák a pak mu jej gentlemansky nabídnete svůj či jej sem tam postrašíte, aby získal ocelové nervy.

Když se vám přes tento krok povede překlenout, tak o vás nejspíše ví. Sice vás s největší pravděpodobností nenávidí, ale jak říká staré přísloví: "Co se škádlívá, to se rádo mívá." A má-li vaše milovaná, či milovaný aspoň trochu mstivou povahu, jste na správné cestě. Nyní už stačí jen čekat, až se nevraživost promění v lásku.

Zde však mé zkušenosti končí. Ještě se mi nepovedlo překlenout přes tento krok. Nejspíše to bylo tím, že tábory, na které jsem jezdil, nebyly dostatečně dlouhé. Dále následuje jen čirá teorie. Až bude váš milovaný trochu nakloněn vašim plánům, natrhejte luční kvítí. Je bezesporu nanejvýš nutné, aby byla kytice co nejpestřejší. Zvedáte tím své šance, že ještě dříve, než si dotyčný stihne připravit dát zápornou odpověď na vaši otázku, tak kýchne, s čímž nejspíše kývne i na všechno, co mu navrhnete. A budete-li dostatečně výmluvní, tak se z toho už nevykecá.

Tak mi držte palce. Zrovna studuji nejvíc alergenní rostliny rostoucí u nás a doufám, že je dokážu poznat i v přírodě. To víte, taková dovednost z vás udělá u alergiků prakticky neodmítnutelného. Muhehe!