Deskové hry

Vládnout vlastní říši, intrikařit, dobývat nová území nebo třeba jen s přáteli sdílet tyto velké tužby a sny mě přivedly na cestu strategických deskových her. Inu jak se říká: člověk, který touží po vládě a moci by vládnout neměl. Je to jistojistě pravda, a tedy je velmi dobře, že tyto hry existují a ti, kteří tyto potřeby mají, se v nich mohou vyřádit.

Člověk hledá stále složitější hry, které by jej oslovily a více se přiblížily realitě až mu jednoho krásného dne přestanou stačit. Tehdy se rozhodne vytvořit hru vlastní, která by byla naprosto dokonalá a splňovala všechny, často protichůdné myšlenky.

Avšak je to boj, který je snad tisíckrát zábavnější než samotné hraní.


Zábavné krátké deskové hry

Sranda musí být! Vždyť je hrajeme, abychom se odreagovali, zasmáli se a někdy si i vybili trochu té zlosti na své kamarády, kteří vás nějakým záhadným způsobem porazili ve hrách složitějších. Hry na letní tábor

Léto prožité na letní táboře se bezesporu vždy nějak propíše do životů všech táborníků. Někdy ale vedoucí nemají tolik času na přípravu her, což se projeví na recyklaci her starých, jejich nízké grafické hodnotě a někdy i nedomyšlenosti některých herních principů. Děti na táborech (aspoň dle mé zkušenosti) jsou opravdu vděčné. Avšak proč jim neposkytnout nevšední zážitek, který by si pamatovaly ještě mnoho týdnů poté, co se vrátí z tábora? 

Rád bych tedy představil své vlastní hry. Vychází z her, které jsem hrál jako malý na táborech a i po letech na ně s radostí vzpomínám. Nyní jsou však o chlup hezčí než za mých mladých let.