Pěší pouť do Santiaga de Compostela

V září roku 2016 jsem se svou přítelkyní podstoupil pouť k hrobu sv. Jakuba ve španělském Santiagu de Compostela.
Naše pěší pouť začala v Santanderu, odkud jsme putovali severní cestou (Camino del Norte) do Ovieda. Odtud jsme pokračovali po horských stezkách zvaných Camino Primitivo, sestoupili do údolí na Camino Frances a na ní dále pokračovali až do Santiaga. 

Prožili jsme krásný příběh, na který nezapomeneme po zbytek života.


Ukázka z knihy:

Vstali jsme časně z rána a okamžitě se šli podívat na blízký útes, který nás přitahoval jako magnet. Líbilo se nám tu tak moc, že jsme zde rovnou i poobědvali.

S návratem na poutnickou trasu to už bylo obtížnější. Nechtěli jsme se vracet po cestě, kterou jsme sem přišli, a tak jsme museli jít po neznačených polňačkách vedoucích podél moře, dokud se nenapojily na značenou svatojakubskou trasu. Na první mušli značící poutní cestu jsme narazili na nádherné pláži, kterou jsme nemohli nechat jen tak bez povšimnutí. Shodili jsme batohy do písku a rozeběhli se okoupat do vody.

Nechali jsme se vlnami různě odnášet a přinášet sem tam a přitom poočku sledovali, zdali se nám někdo nepokouší utéci s batohy. Avšak kdo, krom nás, by se taky s nimi chtěl tahat, že? Pak jsme se opět najedli a vyrazili shánět vodu.

Našli jsme ji až o kopec vedle, kde jsme se rozhodli, že se na 24 hodin rozdělíme. 


Knižní ilustrace

Pokud byste si chtěli prohlédnout knižní ilustrace, tak zde je odkaz: 


Audiokniha


Koupě knihy