Závod čarodějů

Hru Závod čarodějů si vážně užijete, máte-li aspoň trochu sklony ke škodolibosti. Budete v ní totiž muset škodit svým spolužákům. Sem tam někoho přetáhnete pytlem plným alergenních rostlin, či po něm hodíte chlupatého pavouka. 

Inu co byste od flákačů a povalečů toužících po tom, aby se mohli i nadále věnovat svým kratochvílím, čekali. Vždyť cílem této hry není nic menšího, než získání mocného artefaktu, který svému nositeli umožní bez učení projít celým zkouškovým. 

Hra je pro dva až šest hráčů a průměrná doba hraní je okolo jedné hodiny a je možné ji hrát i na týmy. Pokud byste o ní měli zájem, kontaktujte mě v sekci "KONTAKT".

balení hry
balení hry

Cíl hry

Cílem hry je získat slavný "klobouk štěstí" a odnést si jej do kampusu magické univerzity. Tím nejen, že získáte věhlas, zvládnete všechny zkoušky ale též se i naučíte vcelku obstojně kouzlit.

Úvod

Na věhlasné magické univerzitě se blíží zkouškové období a studenti se všemožně snaží vyzrát nad závěrečnými zkouškami, které je co nevidět čekají.

Jenže, kdo by se učil, když tu je mnohem snazší varianta. V ani ne moc dalekém temném hvozdu se prý v jeskyních kouzelné hory nalézá "klobouk štěstí". Tento tajemný a nadmíru cenný artefakt dle legend svému nositeli poskytuje nesmírné štěstí, kterého je ve zkouškovém vždy potřeba v míře co největší.

A tak studenstvo nelení a vrhá se na strastiplnou cestu do nebezpečných končin, aby se nemuselo připravovat na zkoušky staromódním a poněkud nudným způsobem...


Herní plán

Studentstvo vyráží z Magické univerzity a vrhá se do jimi neprobádaného kraje, kde na ně čekají nejrůznější překážky. Utkají se se zloději, naštvaným rosomákem, piráty, mravenci ale hlavně se svými spolužáky, kteří si rozhodně nebudou brát servítky na nás vypustit netopýra, či vám za krk nasypat hromadu žížal...

herní plán
herní plán

Karty čarodějů

Každý hráč hraje za jednoho náhodně vybraného čaroděje. Ti nejenže mají své vlastní přednosti a neřesti, ale každý má i trochu jiná kouzla, kterými může své spolužáky škádlit.

Můžete hrát za lenocha, zlomyslného loutkaře, milovníka zvířátek, konspirátora či strašidlo. 

karty čarodějů
karty čarodějů

Hra Závod čarodějů

Samotná hra tak akorát zabere plochu malého kancelářského stolku a ještě se vám tam vejdou sklenky s vínem. Vše se ve hře řeší pomocí karet lokalit a akcí - tedy je poměrně snadná na pochopení. Více naleznete v pravidlech:

rozložená celá hra
rozložená celá hra